Джо Павей е новият европейски шампион в 10 000 м - 11 месеца след раждането

Anonim

Британският спортист и майка на двамата Йо Павей, на 40 г., стана най-старият европейски шампион в историята, като стана европейски шампион на 10 000 метра в Цюрих във вторник вечерта. Предложението е още по-впечатляващо, като се има предвид, че тя роди второто си бебе преди 11 месеца.

В това, което е вдъхновяващо да вдъхва уважение от майките в цялата страна, победителят е първият главен титуляр на Джо, следвайки своя бронзов медал в 5 000 метра в Игрите на Британската общност преди 11 дни, доказвайки, че възрастта и майчинството не представляват бариера пред спортните успех. В това, което се смяташе за перфектното тактическо състезание, Джо застана зад френската Клеменс Калвин - 16 години по-млада от нея, когато се раздели на два обиколки, преди да застане пред френския бегач, след като звънецът отбеляза една обиколка и спечели 32 минути 22.39 секунди.

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ: ГРИЖИТЕ НА ОЛИМПИЙСКИТЕ БЛАГОРОДИ БЕЗПОЛЗВАТ 800 МЕТРА В ДВЕ МИНУТА Като се има предвид, че все още е кърмила през април и не е била в състояние да участва в някои важни тренировъчни лагери по-рано през сезона, победата е прекрасна награда за майка на две. Павей каза пред BBC Sport: Просто не мога да повярвам. Намирах го доста дълъг път - мислех си, това е точното събитие? - Много съм развълнувана. Опитах се да контролирам последната обиколка, но когато стигнах до къщата направо си помислих, просто дай всичко, което имаш, за да не съжаляваш нищо. Какви цели сте постигнали, след като сте станали майка? Кажете ни по-долу.